تسریع و تسهیل در استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده به صادرکنندگان

معاون سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای به ادارات مالیاتی، بر تسریع و تسهیل در استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده در اسرع وقت تاکید کرد.

محمد مسیحی در بخشنامه ای به ادارات مالیاتی ضمن تاکید بر تسریع و تسهیل در استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده در اسرع وقت به صادرکنندگان، بر ضرورت رعایت مقررات بازگشت ارز صادراتی تصریح کرد.

 

گفتنی است این تشکل بالادستی حوزه صادرات غیرنفتی در اتاق بازرگانی طی ماههای گذشته، مکاتبات متعددی را با مقامات ارشد دولت در راستای استرداد هر چه سریعتر مالیات بر ارزش افزوده صادرات داشته است.

 

در نامه محمد مسیحی به مدیران کل ادارات مالیاتی استانها اعلام شده است:  پیرو بخشنامه‌های ۲۰۰/۹۵/۶۳ مورخ ۱۳۹۵/۰۹/۳۰ و شماره ۲۶۰/۹۶/۱۴۶ مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ و همچنین دستورالعمل شماره ۲۰۰/۹۸/۵۲۶ مورخ ۱۳۹۸/۶/۱۱ که در اجرای جز (۲) بند (ج) تبصره (۸) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور جهت اجرا به ادارات کل امور مالیاتی ابلاغ گردیده، تسریع و تسهیل در استرداد مالیات و عوارض ارزش افزوده در اسرع وقت به صادرکنندگان کالا و خدمات حسب مورد برای کلیه دوره های مالیاتی به خصوص دوره های مالیاتی عملکرد سنوات ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ با رعایت کلیه مقررات از جمله برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصادی کشور در سنوات ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ توسط صادرکنندگان کالا و خدمات بر اساس مقررات اعلامی بانک مرکزی مورد تاکید است.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران