سهام آسیایی دچار نوسان شد

روز گذشته در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر بودند تا اخبار جدیدی از مذاکرات تجاری آمریکا و چین و خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، به دست آورند، سهام آسیایی دچار نوسان شدند.

به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز جمعه، در حالی که سرمایه‌گذاران منتظر بودند تا اخبار جدیدی از مذاکرات تجاری آمریکا و چین و خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، به دست آورند، سهام آسیایی دچار نوسان شدند. 

سهام اس‌کی هاینیکس، غول تراشته کامپیوتری، همچنان پس از انتشار گزارش عملکرد ۳ ماهه سوم این شرکت در روز پنج‌شنبه، که نشان‌دهنده وضعیتی رو به بهبود بود، در حال رشد است. 

معاون رییس‌جمهور آمریکا، مایک پنس، در سخنرانی جدید خود در مورد آینده روابط آمریکا با چین، گفت که آمریکا به دنبال تقابل با چین نیست و همچنین نمی‌خواهد توسعه چین را محدود کند. 

از سوی دیگر، بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس، گفت که حاضر است به نمایندگان وقت بیشتری برای مطالعه توافق برگزیت او بدهد، اما فقط در صورتی که آنها توافق کنند در ۱۲ دسامبر انتخابات عمومی برگزار شود. 

با باز شدن بازارهای اروپایی، شاخص‌های مهم این قاره در ابتدای معاملات امروز افت کردند؛ داکس آلمان ۰.۲۸ درصد، کاک فرانسه ۰.۱۶ درصد و فوتسی انگلیس ۰.۴۲ درصد، پایین آمدند. 

گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن بدون تغییر باقی ماند، در حالی که نیکی ژاپن ۰.۲۲ درصد رشد کرد.

کامپوزیت شانگهای ۰.۸۴۸ درصد بالا آمد، در حالی که هانگ‌سنگ در هنگ‌کنگ ۰.۴۹ درصد افت کرد. 

ای‌اس‌اکس استرالیا ۰.۶۸ درصد رشد کرد و کوسپی کره‌جنوب هم ۰.۱۱ درصد بالاتر بسته شد. 

در بازار ارز، نرخ برابری دلار با ین ژاپن با ۰.۰۲ درصد افت به ۱۰۸.۵۹ واحد رسید. نرخ برابری دلار با یوآن چین ۰.۰۴ درصد تقویت شد و به ۷.۰۷۱ واحد رسید.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران