ساخت یک مجموعه پتروشیمی بسیار بزرگ توسط شرکت شل

شرکت شل در حال حاضر مشغول ساخت یک مجموعه پتروشیمی بسیار بزرگ است که از خوراک اتان بدست آمده از گاز شیل برای تولید سالانه سه میلیارد و 500 میلیون پوند رزین پلی اتیلن بهره می گیرد.

به نقل از پایگاه اینترنتی پلاستیک نیوز (Plastic News)، شرکت شل کمیکال بر این باور است که آینده بازار رزین پلی اتیلن در کرانه رودخانه اوهایو (Ohio River)، خارج از پیتسبرگ پنسیلوانیا، قرار دارد.
محل یادشده جایی است که شرکت شل در حال حاضر مشغول ساخت یک مجموعه پتروشیمی بسیار بزرگ است که از خوراک اتان بدست آمده از گاز شیل در حوزه های مارسلس (Marcellus) و یوتیکا (Utica) برای تولید سالانه سه میلیارد و 500 میلیون پوند رزین پلی اتیلن بهره می گیرد.
پروژه یادشده که در زمینی به وسعت 386 آکر در موناکا (Monaca) ایالت پنسیلوانیا به بهره برداری می رسد، نخستین طرح پتروشیمی در چند دهه اخیر به شمار می رود که خارج زا منطقه گلف کوست تگزاس و ایالت لوئیزیانا ساخته می شود. انتظار می رود تولید در این تاسیسات از اوایل دهه 2020 میلادی کلید بخورد.
مایکل مار، مدیر یکپارچه سازی کسب و کار (business integration)، در گفتگو با پلاستیک نیوز در دیداری که به تازگی از موناکا داشت، عنوان کرد: من سالهاست که در این صنعت مشغول به کار بوده ام و هرگز طرحی در این مقیاس ندیده ام.
وی افزود: اوایل ماه اکتبر امسال بیش از 6 هزار کارگر در سایت مورد نظر حاضر بودند. بیشتر این کارگران از منطقه پیتسبرگ هستند. اما برخی از تکنسین های برقی، جوشکاران و لوله کش ها از بالتیمور، فیلادلفیا، کلیولند، بوفالو، نیویورک و دیگر مناطق برای همکاری در این پروژه به اینجا آورده شده اند.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران