عرضه عمده سهام غیرمدیریتی سه شرکت در فرابورس ایران

سه شرکت کارخانه‌های صنعتی آزمایش، پتروشیمی ممسنی و سرمایه‌گذاری جامی به‌صورت عرضه عمده در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

 بر اساس اطلاعیه مدیریت عملیات بازارهای خارج از بورس فرابورس سهام غیرمدیریتی سه شرکت کارخانه‌های صنعتی آزمایش، پتروشیمی ممسنی و سرمایه‌گذاری جامی به ترتیب در روزهای ششم، نهم و دوازدهم ماه جاری به‌صورت عرضه عمده در فرابورس ایران عرضه می‌شود.

این گزارش می‌افزاید: 4.5 درصد از سهام شرکت آزمایش در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس، به ارزش بالغ بر 75 میلیارد ریال و قیمت پایه هر سهم 7653 ریال، چهارشنبه 6 آذرماه جاری به‌صورت نقد و عمده به فروش خواهد رسید و کارگزاری بانک پاسارگاد کارگزار عرضه‌کننده این واگذاری خواهد بود.

همچنین 1.52 درصد از سهام غیرمدیریتی پتروشیمی ممسنی مندرج در تابلو زرد بازار پایه فرابورس ایران به ارزشی بالغ‌بر 53 میلیارد ریال و قیمت پایه هر سهم 2520 ریال عرضه می‌شود. این در حالی است که این میزان سهام 21 میلیون سهم این شرکت را شامل می‌شود و روز شنبه 9 آذر مورد خریدوفروش قرار خواهد گرفت و کارگزار عرضه‌کننده این معامله نیز کارگزاری توسعه فردا خواهد بود.

افزون بر این در روز سه‌شنبه(12 آذر)، 5 میلیون و 900 هزار سهم شرکت سرمایه‌گذاری جامی با نماد «وجامی4»، مندرج در تابلو زرد بازار پایه به‌طور عمده و نقد به فروش خواهد رسید. این تعداد سهم که معادل 4.92 درصد از سهام کل شرکت است، دارای ارزشی بیش از 150 میلیارد ریال بوده و کارگزاری بانک تجارت، شرکت کارگزار این معامله خواهد بود. قیمت پایه هر سهم شرکت سرمایه‌گذاری جامی 25 هزار و 500 ریال تعیین‌شده است.

بر پایه این گزارش، در هر سه عرضه عمده پیش‌رو 10 درصد از کل مبلغ به‌عنوان سپرده حضور در رقابت تعیین شده است و شرایط پرداخت ثمن معامله در این سه عرضه عمده به‌صورت نقد و با رویه جاری تسویه و پایاپای (t+2) خواهد بود.

گفتنی است یک میلیون و 170 هزار سهم معادل 3.97 درصد از سهام شرکت پشم‌بافی توس نیز امروز در نماد «نتوس4» به طور عمده و نقد روی میز معامله قرار خواهد گرفت.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر

نظرات کاربران