سقوط شدید قیمت بیت‌کوین / احتمال کاهش بیشتر قیمت‌ها

ثبت قیمت 6600 دلاری برای بیت کوین در 6 ماه اخیر یک اتفاق نادر بوده و تحلیل‌های تکنیکال حاکی از این است که در صورت تثبیت این قیمت در بیت کوین باید شاهد قیمت‌های پایین‌تر باشیم.

وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در روزهای اخیر حاکی از یک روند نزولی قدرتمند بوده و نگرانی‌ها را از بابت کاهش بیشتر این بازار، افزایش داده است. حالا بیت کوین صرفا در یک روز بیش از 10 درصد ارزش خود را از دست داده و صبح امروز به زیر 7 هزار دلار سقوط کرد.

ثبت قیمت 6600 دلاری برای این ارز دیجیتال باعث شده تا بسیاری از سرمایه گذاران بیت کوین دست به فروش بزنند و با ضرر زیادی از این بازار خارج شوند. ثبت این قیمت در 6 ماه اخیر یک اتفاق نادر بوده و تحلیل‌های تکنیکال حاکی از این است که در صورت تثبیت این قیمت در بیت کوین باید شاهد قیمت‌های پایین‌تر باشیم. به طوریکه یکی از کارشناسان بازار می‌گوید قیمت بیت کوین در سال 2020 به 5500 دلار خواهد رسید و پس از آن احتمالا یک صعود جدید را آغاز می‌کند.

برخی دیگر از کارشناسان نیز قیمت فعلی یعنی حوالی قیمت 6900 دلار را یک کف قیمتی محکم برای بیت کوین می‌دانند و پیش بینی 10 هزار دلاری شدن آن را دارند. به طور مثال در یکی از همین پیش بینی‌ها گفته می‌شود که پس از 10 هزار دلاری شدن این ارز دیجیتال، احتمالا شاهد ثبت رکوردهای جدید قیمتی برای بیت کوین خواهیم بود.

جفری هالی، استراتژیست ارشد بازار برای آسیا پسیفیک از دیگر کارشناسان شناخته شده بازارهای مالی است که در گفتگویی پیرامون وضعیت بازار ارزهای دیجیتال گفت: افرادی که قصد سرمایه گذاری در بازار دارند، طبیعتا در بازارهای با ثبات بیشتر امکان تجارت بهتری خواهند داشت. در حال حاضر سران کشورهای قدرتمند دنیا علیه ارزهای دیجیتال موضع گرفته‌اند و قدرت گرفتن این بازار مستلزم شکست در مذاکرات تجاری دنیاست.

از جمله این کشورها می‌توان به چین اشاره کرد که هشدارهای عجیبی علیه ارزهای مجازی صادر کرده و بسیاری را از سرمایه گذاری در این حوزه ترسانده است. این کشور که قوانین سفت و سختی را برای فعالیت در حوزه استخراج بیت کوین داشته و معاملات این حوزه را نیز با محدودیت‌های فراوانی روبرو کرده، یک سیگنال مهم برای بازار محسوب می‌شود. حتی برخی از کارشناسان بازار معتقدند که کاهش قیمت اخیر بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ماحصل مواضع اخیر چین بوده است.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران