برگزاری اولین رویداد چشم انداز نوآوری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی

روز چهارشنبه هفته جاری اولین رویداد چشم انداز نوآوری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.

به نقل از دبیرخانه دانشگاه صنعتی شریف ، روز چهارشنبه هفته جاری اولین رویداد چشم انداز نوآوری در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی به همت پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف و با حمایت وزارت نفت، وزارت نیرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر نهادهای تخصصی کشوردر سالن جابربن حیان دانشگاه صنعتی شریف برگزار می شود.
در این همایش که با حضور مدیران ارشد شرکتهای نفت، گاز و پتروشیمی و مدیران تامین کنندگان اصلی صنعت نفت برگزار خواهد شد سخنرانی های تخصصی و کاربردی در رابطه با مباحث راهبردی و فرایندهای مرتبط با توسعه نوآوری در صنعت ارائه خواهد شد. همچنین در پنل تخصصی این همایش، به بحث و بررسی در رابطه با راهکارهای توسعه نوآوری در صنعت پرداخته می شود.یکی از بخش های متمایز و جذاب این همایش، حضور و سخنرانی بنیانگذاران تعدادی از شرکتهای منتخب هیئت داوران خواهد بود تا ضمن آشناسازی مدیران صنعت با این نوآوری ها، بتواند به تقویت باور عمومی جوانان و نخبگان این حوزه کمک کند.
قابل ذکر است جلسه کمیته داوری اولین رویدادچشم اندازنوآوری درمحل پژوهشکده سیاستگذاری دانشگاه صنعتی شریف درروزچهارشنبه ٣ مهر برگزار شد. در این جلسه که با حضور خانم مروت رییس پژوهش وفناوری هلدینگ خلیج فارس،خانم شائق و کشاورز از پژوهشگاه صنعت نفت به همراه تعدادی از مدیران تحقیق وتوسعه شرکتهای پتروشیمی مطرح کشوربه عنوان اعضای اصلی کمیته برگزارشد، به داوری ٤٣ طرح منتخب ارائه شده توسط شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ ها از سراسر کشور پرداخته شد. درنهایت با توجه به نمراتی که داوران محترم درکاربرگ های ارزیابی ارائه دادند، ٣ طرح برتربعدازمحاسبات آرا،انتخاب شدند. لازم به ذکراست که درمرحله اولیه نزدیک به ١٢٠ شرکت استارتاپ ودانش بنیان درسایت رویدادثبت نام کردندکه بعدازغربالگری اولیه تنها ٤٣ طرح به مرحله داوری صنعت راه یافتند. شرکتهای منتخب این فرصت را خواهند داشت تا از امکان حضور رایگان در نمایشگاه بهره مند شوند و به چند طرح برتر نیزدر همایش ارائه خواهد شد.
همچنین نظربه اینکه تعدادچالشهای احصاشده از شرکت های بزرگ صنعت نفت، گاز و پتروشیمی از جنبه های کمیت و تنوع فراتر از پیش بینی های صورت گرفته حاصل شد،به منظور استفاده حداکثری از پتانسیل شرکت های استارتاپی و دانش بنیان برای رفع چالش های حاصله،تصمیم برآن شدتا چالش نوآوری در قالب یک رویدادتخصصی مجزا برنامه ریزی و در آینده به اجرا گذاشته شود.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر>

قیمت مواد اولیه پلاستیک و پلیمر، قیمت نفت و سوخت

نظرات کاربران