ثبات قیمت آب، برق و گاز در سال 97

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی اظهار کرد که بر اساس مصوبه این کمیسیون قیمت آب، برق و گاز در بودجه سال آینده افزایش نخواهد یافت.

علی‌اصغر یوسف‌نژاد افزود: سقف معافیت مالیاتی هم برای کارکنان دولتی و غیردولتی دو میلیون تومان در نظر گرفته شده است.


وی گفت: سیاست‌های کلی در بودجه سال 97 با استفاده از دیدگاه کارشناسی در کمیسیون تلفیق بر مبنای واقعیت‌های جامعه و در جهت رفاه مردم به‌ویژه افراد کم‌درآمد و متوسط جامعه مورد بررسی و تصویب قرار می‌گیرد.


یوسف‌نژاد افزود: بر اساس لایحه پیشنهادی دولت برای بودجه سال 97 درآمدهای نفتی 101 هزار میلیارد تومان است که 32 درصد آن معادل 16 میلیارد دلار به صندوق توسعه واریز می‌شود و سه درصد دیگر معادل پنج هزار میلیارد تومان به مناطق نفت‌خیز، گازخیز و محروم اختصاص خواهد یافت.


سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: میزان درآمدهای مالیاتی دولت برای سال آینده هم در سقف 128 هزار میلیارد تومان امسال در نظر گرفته شده است اما مقرر شده تا جنبه‌های جدید مالیاتی شناسایی شود.


یوسف‌نژاد افزود: در بودجه سال آینده مقرر شده تا 76 هزار میلیارد تومان با استفاده از تسهیلات، منابع بانک‌ها و بخش خصوصی برای اشتغال فارغ التحصیلان در نظر گرفته شود.


وی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا اوایل بهمن کار بررسی لایحه بودجه سال 97 در کمیسیون تلفیق به پایان برسد و پس از آن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح شود.

<همکو: اخبار و تحلیل صنعت پلیمر >

قیمت نفت و سوخت ، قیمت ارز و دلار

نظرات کاربران